середа, 12 червня 2024 р.

Європейська солідарність

Так, це про партію Петра Порошенка, може, вона консервативна? Бо я нещодавно побачив, що і в Європейську народну партію входить, і з Республіканцями США товаришує. Пішов подивитись програму, вирішив, що це скоріше партія націоналістична, втім, поки знайомився з поточним станом партійного кластеру, дещо помітив. Тепер хочу поділитись спостереженнями з партійцями.

1. Провід

Ну, забули показати на сайті склад керівних органів. І анонімний адмін не відповідає на сторінці. Це так, для початку.

2. Огляди чи Згадки

На сторінці має бути розділ, в якому відвідувач напише, що він хоче сказати партії. Про сторінку, а може й більше. Інколи це Огляди. Інколи Згадки. Це в залежності від версії інтерфейсу Фейсбуку, історично склалось так, що є різні назви для цього каналу. Але принцип важливий: зворотній зв'язок має бути, коментарі при власних повідомленнях сторінки - то зовсім інше.

3. Регіони

На сторінці мають бути групи, присвячені окремим областям. Логічно? А чого ж нема? От порівняйте зі структурою сторінки школи: всі базові інституції мають свої групи. Для партії це, звісно, місцеві організації, обласні. А модерувати ці групи, звісно, мають місцеві (тамтешні) кадри. Ну і далі: обласні сторінки мають формувати в себе групи для районів, так же? 

І ще, як кажуть педагоги, "цікавинка": закріплений (чи Вибраний) допис на сторінці партії з посиланнями на обласні сторінки.

Ось вони, обласні сторінки, які поки що існують поза кластером партії, в автономі: 
ПолтавщинаПолтаваЛуганщинаМиколаївщинаХарківщинаКіровоградщина,
ТернопільшинаТернопільРівненщинаРівнеОдесаОдещинаОдещина2КиївКиївщина
ЧернівціЧернігівПрикарпаттяІваноФранківськХмельниччинаХмельницький
СумщинаСумщина2ВінницяЖитомирЖитомирщинаДонеччина
ДніпроДніпропетровщинаДніпропетровщина2УжгородЛьвівЧеркаси

Але є і кілька груп: ХерсонЛуганщинаТернопільщина. То що, зберімо все це докупи?

3. Теми, напрямки, освіта

На сторінці мають бути групи, присвячені окремим темам чи напрямкам роботи. Ну а за кожну тему чи напрямок роботи хто відповідає? Член проводу. Щоправда, як мене цікавила освіта, то я знайшов члена фракції у Верховній Раді, що працює у відповідному комітеті: Павленко Ростислав (акаунт і сторінка). Ну а група для теми Освіта на партійній сторінці потрібна? Так само і на обласних. Будемо вважати, що ми вже цей рух започаткували.

Але є і сюрприз: знайшлись дві миколаївські депутатки від ЄС, з якими я сподіваюсь про школу таки поговорити. Так, на миколаївській партійній сторінці, в групі Освіта. Покажемо колегам з інших регіонів приклад - така пропозиція до землячок. А депутатки - ось вони: Олена Кісельова і Світлана Бабаріка

Так і ще один сюрприз: дві сторінки для Варашу - одна й друга. А це мені місто не чуже, були колись плани стосовно спільної роботи. Ну, тоді не склалось, може тепер, вже під партійним омофором буде поступ? Побачимо...

4. Протокол

Вчора запросив згаданих тут по тексту персон, сьогодні (14.6) маємо 14 переглядів. От бачте, як співпало. Але головне в іншому. В акаунті Світлани Бабаріки 4 лайки. То, мабуть, можна вважати, що в нас склалась робоча група? Побачимо, а ми поки що будемо запрошувати колег по сторінках.

До 19.6 назбиралось рівно 40 переглядів. Ніхто нічого не сказав. Отака комунікація в партійному кластері.

А до 23.6 стало ясно, що і з пані Світланою і її лайкарями розмови не буде. Ні, ми з нею познайомились і навіть в приваті поспілкувались, але не публічно, не в спільноті. Зрозуміло, це для мене не було новиною, що наші партійні організації процес комунікації не підтримують. Але от тепер ще один приклад з життя.

4.7 вже 51 перегляд. Але ніхто нічого не каже. Але переглядів більшає, то люди бачать проблему? Чи то напрямки можливого зростання, поширення впливу на електорат. Завчасно.

---

Аж ось продовження.




Немає коментарів:

Дописати коментар